Najbardziej wyczekiwane polskie gry na Steama w 2020 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 lut 2020, 06:15

Najbardziej wyczekiwane polskie gry na Steama w 2020 roku

Jak na razie początek roku zaczął się od przesunięcia dwóch zaplanowanych na 2020 rok premier, najważniejszych polskich gier, czyli Cyberpunk 2077 oraz Dying Light 2. Obydwa tytuły wciąż znajdują się w czołówce wishlisty Steam. Do jednej z największych, polskich gier może dołączyć również projekt Medium od Bloober Team, jeżeli rzeczywiście będzie mieć premierę jeszcze w IV kwartale 2020 roku. Sprawdzamy na jakie inne polskie produkcje czekają gracze z całego świata.

Niezmiennie od wielu miesięcy, na 1. miejscu na Steamie znajduje się Cyberpunk 2077. Grupa graczy na Steam śledzących tę produkcję wynosi 574 169 i jest już niewiele mniejsza od obecnego na rynku od 5 lat Wiedźmina III, czyli 673 905. Zainteresowanie tą produkcją jest rekordowe praktycznie cały czas. Za to druga część Dying Light od Techlandu, pomimo przesunięcia premiery, awansowała już na 3. miejsce. Przepaść w stosunku do Cyberpunka 2077 wydaje się być duża. Grupa graczy zainteresowanych produkcją na Steam wynosi bowiem 76 772. Na pierwszych stronach wishlisty, znajduje się również kilka ciekawych polskich produkcji, które powinny zadebiutować jeszcze w tym roku.
 

wishlist Steam

Zobacz także: 13 polskich gier trafiło do rankingu najlepszych premier 2019 roku według platformy Steam

Cyberpunk niezmiennie na 1. miejscu

W połowie stycznia CD PROJEKT ogłosił przesunięcie daty premiery Cyberpunka z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku. Jak zapewnia zarząd spółki, produkcja jest już w pełni grywalna, jednak potrzebuje jeszcze czasu na doszlifowanie tytułu, aby w dniu premiery była na najwyższym poziomie. Wiemy, że początkowo gra zostanie wydana na PC, konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Również będzie przeznaczona na Google Stadia.

CD PROJEKT pracuje również nad wersją multiplayer, jednak jej premiera zostanie opóźniona. Możliwe, że na grę z trybem multi będzie trzeba czekać do 2022 roku. Do końca nie jest jasne również kiedy zostanie wydana wersja na konsole najnowszej generacji, które już niedługo pojawią się na rynku.

Fani gry mieli zobaczyć więcej szczegółów dotyczących gry podczas Taipei Game Show. Wydarzenie miało odbyć się w tym tygodniu, jednak ze względu na coraz większą epidemię koronawirusem, organizatorzy odwołali tymczasowo targi. Możliwe, że odbędą się w późniejszym terminie.

Zobacz także: Premiera "Cyberpunk 2077" przesunięta na wrzesień! CD PROJEKT daje sobie czas na doszlifowanie flagowego produktu

Podium Steama zamyka Dying Light 2

Kolejna część Dying Light od Techlandu jest również wyczekiwaną grą. Jednak, podobnie jak w przypadku Cyberpunka, premiera produkcji została przesunięta. Początkowo gra miała zadebiutować wiosną 2020 roku, jednak spółka poinformowała o opóźnieniu premiery, nie podając konkretnego terminu.

Paweł Marchewka, prezes zarządu poinformował, że spółka potrzebuje więcej czasu na doszlifowanie swojego flagowego produktu. Jednak nie podano przyczyny opóźnienia premiery. Kolejnych informacji możemy się spodziewać w „najbliższych miesiącach”, może już na czerwcowych targach E3?

Przypomnijmy, że Dying Light 2 to kontynuacja flagowego tytułu spółki wrocławskiego studia. Pomimo 5 lat od premiery pierwszej części, Techland wciąż rozwija swój produkt. Ostatnio spółka wydała bezpłatny dodatek Bad Blood do gry, który skupia się na rozgrywce wieloosobowej.

Zobacz także: Techland połączy siły ze Square Enix przy dystrybucji Dying Light 2 na rynkach Ameryki Płn. i Płd.

Symulator bezdomnego od PlayWay

Kolejna, polska gra na wishliście Steam znajduje się na drugiej stronie i jest to… Bum Simulator. Gracz wciela się w rolę bezdomnego. Wydawcą tytułu jest PlayWay, a producentem zależne studio Ragged Games. Jest to jedna z ważniejszych produkcji spółki. Jak na razie nie jest znana bliższa data premiery. Wiemy jedynie, że powinna się ukazać jeszcze w tym roku.

Oprócz wersji na PC, gra zostanie również wydana na konsole PS4 oraz Xbox One. Portowanie tytułu wykona inna, giełdowa spółka SONKA.
 

Jak nie symulator bezdomnego, to może właściciela złomowiska?

Junkyard Simulator to kolejna propozycja od PlayWaya. Tym razem gracz będzie miał okazję wcielić się w rolę właściciela złomowiska. Będzie miał okazję rozwijać swoją ścieżkę kariery na kilka sposobów. Producentem gry jest katowickie studio, Rebelia Games, a premiera tytułu została zapowiedziana na pierwszą połowę 2020 roku.

Również jest to jeden z ważniejszych tytułów Grupy PlayWay.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 to nie wszystko – premiery gier spółek z GPW i NewConnect na 2020

Gamingowy horror od Movie Games

Lust from Beyond to kolejny horror w portfolio warszawskiej spółki. Tytuł tworzy studio Movie Games Lunarium, które jest również autorem tytułu Lust for Darkness. Jednak nie będzie to kontynuacja gry. Produkcja charakteryzuje się wykorzystaniem elementów erotycznych oraz okultyzmu. Świat pokazany w grze jest inspirowany twórczością Lovecrafta, Gigera i Beksińskiego.

Movie Games podało, że wishlista gry wynosi już 80 tys. zapisów. W kwietniu 2019 roku przeprowadzono zbiórkę na Kickstarterze, w ramach której spółka pozyskała ponad 90 tys. CAD. Według zapowiedzi, produkcja powinna trafić do graczy już w przyszłym miesiącu.
 

Lust from Beyond

Zobacz także: Dzisiaj premiera gry The Beast Inside. Horror Movie Games trafia do sprzedaży

Kolejna gra od Movie Games na wishliście Steam

Zaraz za Lust from Beyond, na wishliście Steam znalazła się również druga produkcja od Movie Games, czyli Alaskan Truck Simulator. Produkcja będzie łączyła symulator kierowcy ciężarówki z grą survivalową. Warszawskie studio tworzy grę we współpracy z Discovery Adventures.

Ostatnio spółka podała, że wishlista gry osiągnęła już 90 tys. zapisów. Niestety, data premiery nie jest znana. Początkowo tytuł miał się ukazać w 2019 roku.

Zobacz także: Alaskan Truck Simulator: pierwsze materiały z gry od Movie Games

Builders of Egypt to nowa propozycja od spółek PlayWay oraz CreativeForge Games

Tym razem czas na strategiczną grę city-building, czyli Builders of Egypt. Jak sama nazwa wskazuje, gracz przeniesie się do czasów starożytnego Egiptu, w którym będzie budować piramidy i nie tylko. Gra będzie dostępna jak na razie w early access w tym roku, jednak nie znamy dokładnej daty premiery. Wydawcą tytułu jest PlayWay oraz CreativeForge Games.

- Najważniejszym aspektem jest umiejętne zarządzanie urbanistyką poprzez kształtowanie siatki ulic, wzajemnej relacji budynków i sąsiedztwa. Dobrze zaprojektowane miasto będzie znacznie poprawiało efektywność gospodarczą, co w dalszym ciągu przełoży się na osiągane dochody – czytamy w opisie gry.
 

Builders of Egypt

Premiera Tank Mechanic Simulator już w lutym

Już w tym miesiącu zostanie wydana gra Tank Mechanic Simulator z portfolio PlayWaya. Produkcja jest o czołgach z II wojny światowej, a zadaniem gracza jest ich odnawianie. Gra będzie na razie dostępna w wersji na PC, jednak prezes PlayWaya planuje wydanie najważniejszych tytułów na konsole.

- Tank Mechanic Simulator, którego tworzymy od poziomu preprodukcji posiada obecnie jedną z większych wishlist, to są poziomy zbliżone do 'House Flippera – powiedział w grudniu Krzysztof Kostowski, prezes PlayWaya.

Zobacz także: PlayWay liczy na debiut swoich najważniejszych tytułów na konsolach w I poł. '20 (wywiad)

I am Your President, czyli zostań prezydentem USA

W tym roku gracze będą mogli również wcielić się w rolę prezydenta USA i rządzić państwem. Dzięki grze I am You President od President Studio będzie można podejmować najważniejsze decyzja, wybierać wojny lub sojusze oraz reagować na kryzysy państwowe.
 

I am Your President

Drift20 od ECC Games

Pierwszą dziesiątkę polskich produkcji zamyka Drift20 (na Steamie wciąż Drift19). ECC Games dopracowuje swój flagowy tytuł, aby mógł zostać wydany jeszcze w tym roku. Wydawcą produkcji jest 505 Games. Umowa wydawnicza obejmuje wydanie Drift20 na platformy PC, konsole oraz urządzenia mobilne.

Początkowo gra miała mieć premierę w listopadzie zeszłego roku, jednak na kilka dni przed została ona przesunięta. Produkcja nie przeszła odpowiednich testów, które powinny zostać wykonane przez pracowników PlayWaya. Pomimo zmiany daty premiery, gra będzie na razie dostępna w early access.

Zobacz także: 505 Games wydawcą gry Drift20. Kurs akcji ECC Games pnie się w górę

Oczywiście na wishliście Steam nie znalazły się ostatnio zapowiedziane tytuły przez Bloobera, czyli projekt Medium oraz produkt z serii Observera. A to mogą być produkcje, które będą znaczące dla polskiego gamingu.

Jak widać, wishlista Steam jest zdominowana przez Grupę PlayWay, a to tylko kilka z najważniejszych tytułów spółki. Ponadto, większość z nich będzie również portowana na konsole. Czekamy na poznanie wszystkich dat premier.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.