Kalendarz polskich gier na pierwszą połowę 2020 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
05 mar 2020, 11:24

9 polskich gier z potencjałem, których premiera odbędzie się w pierwszej połowie 2020 roku

Jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku odbędzie się premiera kilku ciekawych gier polskich spółek. Do graczy trafi m.in. 112 Operator od Games Operators oraz Drift21 od ECC Games.

Od początku 2020 roku pod względem liczby premier w Polsce króluje bezapelacyjnie PlayWay. Inne studia też działają. Jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku czeka nas kilka ciekawych debiutów gier od polskich spółek. Ponadto, w I kwartale powinny ukazać się 3 tytuły m.in. Panzer Dragoon: Remake oraz Drug Dealer Simulator.

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwane polskie gry na Steama w 2020 roku

Panzer Dragoon: Remake od Forever Entertainment

Pierwszy raz gra została pokazana podczas zeszłorocznych targów E3. Spółka z NewConnect postawiła w swojej działalności na wydawanie remaków, a pierwszy z nich powinien mieć premierę w ciągu najbliższych dni. Tak przynajmniej wynika z wielokrotnych zapewnień Forever Enterainment, że premiera Panzer Dragoon: Remake będzie mieć miejsce „jeszcze tej zimy”.

Forever Entertainment specjalizuje się w produkcjach przeznaczonych na konsole Nintendo Switch. Jednak Panzer Dragoon: Remake zostanie wydany nie tylko na przenośne urządzenia, ale również pojawi się wersja na PC, konsole PS4 oraz Xbox One i Google Stadia. W późniejszym czasie zostanie tytuł doczeka się również portu na konsole nowej generacji.

Gdyńska spółka już pracuje nad Panzer Dragoon: Remake Zwei, który powinien mieć premierę jeszcze w tym roku. Warto podkreślić, że 10 marca minie 25 lat od premiery wydania pierwszej wersji gry Panzer Dragoon, która cieszyła się dużą popularnością w tamtych latach.

Zobacz także: Akcje Forever Entertainment na historycznych maksimach przed premierą Panzer Dragoon: Remake

Total Tank Simulator od Noobz from Poland

Total Tank Simulator to kolejna gra zapowiedziana jeszcze na I kwartał 2020 roku. Będzie to pierwszy tytuł studia Noobz from Poland, który w ciągu kilku lat wydał kilka wersji demo swojej flagowej produkcji. Gra ukaże się na razie jedynie na PC.

Wydawcą Total Tank Simulator jest włoska firma 505 Games. Zagraniczny wydawca uznał polską grę jako jedną z trzech najlepszych produkcji typu battle simulator. Kampania marketingowa tytułu rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku, jednak spółka nadal nie podaje informacji na temat daty dziennej premiery.

Total Tank Simulator screen

Zobacz także: Noobz from Poland rozpoczyna akcję marketingową Total Tank Simulator. Wydawcą polskiej gry będzie branżowy gigant z Europy Zachodniej

Drug Dealer Simulator od Movie Games

Początkowo symulator dilera narkotyków miał zostać wydany 6 grudnia 2019 roku, jednak premiera gry została przesunięta na I kwartał 2020 roku. W tym czasie spółka Movie Games podjęła współpracę z raperem Małolatem, czyli Michałem Kaplińskim. Jak sam podkreśla, projekt warszawskiego studia jest dość kontrowersyjny.

Symulator dilera narkotykowego, oprócz rozrywki, ma również pokazać czym może skutkować sprzedawanie odurzających substancji, a co gorsza ich zażywanie. Gra w dniu premiery będzie dostępna w wersji na PC.

Jeszcze wczoraj na Steamie pojawiła się wersja demo gry.

Zobacz także: Movie Games zaprosiło do współpracy znanego rapera – „Małolata”. Michał Kapliński został konsultantem gry Drug Dealer Simulator

Drift21 od ECC Games

Symulator driftu to długo wyczekiwana gra i jednocześnie flagowy tytuł spółki ECC Games. Początkowo premiera miała się odbyć w listopadzie 2019 roku, jednak ostatecznie ustalono, że wersja w formule wczesnego dostępu pojawi się już wiosną 2020 roku.

Gra przybrała nazwę Drift21, a jej wydawcą zostało 505 Games, czyli ta sama firma co w przypadku Total Tank Simulator. Będzie to kolejna produkcja w portfolio włoskiego wydawcy z serii gier samochodowych, ponieważ wcześniej był odpowiedzialny za grę Asseto Corsa. W wyniku zmiany wydawcy przez ECC Games, zerwano dotychczasową umowę wydawniczą z PlayWayem. Mimo to spółka Krzysztofa Kostowskiego wciąż będzie wspierać promocję gry.
 

Drift21

Zobacz także: Drift20 zmienia nazwę na Drift21. ECC Games podało kiedy nastąpi premiera jego flagowego tytułu

112 Operator od Games Operators

To kontynuacja kultowego hitu spółki, czyli 911 Operator. Gra odniosła sukces, dlatego jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku ukaże się kolejna część symulatora powiadamiania ratunkowego. Jak podaje Games Operators, tytuł jest już na ukończeniu i powinien być dostępny jeszcze w kwietniu.

„Czekamy na premierę 112 Operator, gra jest już na ukończeniu i będzie gotowa do wydania w kwietniu 2020 r. W dalszej kolejności będzie Rustler, który powinien się pojawić w trzecim kwartale oraz Transport INC” - powiedział Bartek Gajewski, prezes Games Operators.

Obecni wishlista gry 112 Operator wynosi ponad 52 tys. osób i według szacunków spółki, powinna jeszcze wzrosnąć do liczby 70 tys. użytkowników. Premiera pierwszej części miała miejsce w lutym 2017 roku i do tej pory gracze łącznie kupili 1,3 mln kopii 911 Operator.

Games Operators, oprócz pracą nad produkcjami, przygotowuje się obecnie do debiutu na GPW. Poprzedzi go publiczna oferta akcji, a w ramach której spółka chce pozyskać do 7 mln zł do rozbudowę portfolio.

Zobacz także: Debiut Games Operators z grupy PlayWay: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Junkyard Simulator od PlayWaya

Jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku będzie mieć premierę symulator właściciela złomowiska. Co ciekawe, jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych polskich tytułów na Steamie i jeden z ważniejszych tytułów PlayWaya zaplanowany na ten rok.

Jak na razie planowane jest wydanie wersji na PC, jednak PlayWay już rozpoczął portowanie swoich najważniejszych tytułów na konsole.
 

Junkyard Simulator

Wanking Simulator od Ultimate Games

Inną propozycją może być gra od Ultimate Games. Premiera została ustalona na 19 marca 2020 roku i będzie dostępna w wersji na PC w cenie 9,99 USD. Według oceny spółki, jest to ich jeden z ważniejszych tytułów.

„Cena Gry została ustalona na 9.99 USD. Lista życzeń tzw. Steam Wishlist wynosi obecnie ok. 30 tys. graczy. Wraz z Grą zostanie udostępniony bezpłatny dodatek DLC do Gry tj. Wankhan DLC” - czytamy w komunikacie spółki.

Train Station Renovation od Live Motion Games

To kolejny tytuł od spółki z grupy PlayWaya. Premiera została zaplanowana również na pierwszą połowę 2020 roku, a jak poinformował prezes spółki, Michał Kaczmarek, prace nad grą zostały zakończone i jest już w fazie testów.

„Gra jest wzorowana na House Flipperze, z tą różnicą, że została wzbogacona o możliwość odnawiania dworców kolejowych i pociągów, a nie jak w przypadku HF remontach domów. To tytuł dedykowany fanom zarówno renowatorów jak i kolejnictwa, których jest naprawdę dużo” - podkreślał prezes Live Motion Games w rozmowie ze Strefą Inwestorów.
 

Train Station Renovation

Zobacz także: „Do momentu debiutu na NewConnect chcemy mieć w portfolio 6 gier” - Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games

The Wizards - Dark Times od Carbon Studio

Na koniec mamy również coś dla fanów wirtualnej rzeczywistości. Carbon Studio, czyli specjalista na polskim rynku gier VR, jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku wyda kolejny tytuł z serii The Wizards.

Początkowo miał być to jedynie płatny dodatek do wcześniejszej produkcji The Wizards, jednak ze względu na duże zainteresowanie tytułem, spółka zdecydowała się na stworzenie samodzielnej produkcji.

„Największą premierą tego roku będzie gra The Wizards - Dark Times. Dark Times zmierza na platformy PC VR, w następnej kolejności na gogle Oculus Quest” - podkreśla Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

Zobacz także: Producenci gier z GPW i NC planują coraz więcej premier gier VR na 2020 rok. To potwierdza, że wirtualna rzeczywistość rośnie w siłę

Źródło grafik: Steam

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.