3 polskie gry nominowane do nagrody The Steam Awards
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 gru 2020, 06:30

3 polskie produkcje nominowane do nagrody The Steam Awards

Platforma Steam przyznaje nagrody najlepszym grom w 10 kategoriach. W tym roku wśród nominowanych tytułów znalazły się również polskie produkcje.

W ostatnim czasie użytkownicy platformy Steam mogli zgłaszać swoje ulubione gry do konkursu The Steam Awards. Od wczoraj gracze mogą już wybierać zwycięzców poszczególnych kategorii. Wśród nich są również polskie produkcje, które zasłużyły na wyróżnienie:

  • Gra VR roku: Thief Simulator VR (PlayWay),
  • Owoc Miłości: Wiedźmin III: Dziki Gon (CD PROJEKT),
  • Najlepsza gra, w której jesteś do bani: Ghostrunner (One More Level).

Wszystkich nominowanych można znaleźć TUTAJ. Swoje głosy można oddać do 3 stycznia 2021 roku do godz. 18:00.

Zobacz także: Najważniejsze premiery gier 2020 roku od spółek notowanych na NewConnect. Wśród faworytów Green Hell oraz Drug Dealer Simulator

Polskie produkcje nominowane do nagrody platformy Steam

Platforma Steam należąca do firmy Valve od 2016 roku przyznaje nagrody najlepszym produkcjom. W tym roku wyszczególniono 10 kategorii, a w każdej z nich nominowano po 5 gier. Gracze mogli sami wybrać, które gry zasłużyły na nominację. Teraz w rękach użytkowników Steama należy wybór najlepszych tytułów.

Wśród nominowanych znalazły się również 3 polskie produkcje. Pierwsza z nich otrzymała nominację w kategorii „Gra VR roku”. Jest to Thief Simulator VR, czyli symulator złodzieja w wirtualnej rzeczywistości. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest studio GameBoom VR, a wydawcą gry jest PlayWay. Premiera odbyła się 5 listopada br., więc widać, że spodobała się graczom.

Thief Simulator VR

Kolejną nominowaną grą, tym razem w kategorii „Owoc Miłości” jest Wiedźmin III: Dziki Gon od CD PROJEKT. W tej kategorii na wyróżnienie zasługują tytuły, które miały premierę już jakiś czas temu, a producenci nadal wspierają grę aktualizacjami itp. Trzecia część Wiedźmina została wydana w 2015 roku. Pomimo to cieszy się ogromną popularnością, a w zeszłym roku podbiła ponownie serca graczy za sprawą serialu na Netflixie.

Ostatnią polską produkcją wyróżnioną na Steamie jest Ghostrunner od studia One More Level. Debiutancki tytuł spółki został nominowany w kategorii „Najlepsza gra, w której jesteś do bani”. Tutaj wyróżniono gry, których poziom trudności jest tylko dla cierpliwych graczy. Przypomnijmy, że Ghostrunner miał premierę 27 października. Jest to naprawdę intensywna gra akcji, w której gracz może nie zliczyć ile razy zginął w trakcie rozgrywki.

Pozostałe kategorie The Steam Awards

W konkursie platformy Steam jest aż 10 kategorii. Najważniejszą jest „Gra roku”, w której nominowano Red Dead Redemption II, Hades, Doom Eternal oraz Fall Guys. Inne kategorie w konkursie to:

  • „Razem Raźniej”
  • „Najbardziej innowacyjna rozgrywka”,
  • „Gra ze znakomitą fabułą”,
  • „Znakomity styl wizualny”,
  • „Najlepsza ścieżka dźwiękowa”,
  • „Usiądź, zrelaksuj się”.

Głosy można oddawać do 3 stycznia 2021 roku do godz. 18:00. Każdy użytkownik Steama, który zagłosuje dostanie w zamian kartę kolekcjonerską Nagród Steam. Do dzieła!

Zobacz także: Podsumowanie roku na polskim rynku gier. Cyberpunk 2077 i Ghostrunner to największe tegoroczne debiuty

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.