Przejdź do treści

udostępnij:

Kategorie

Przeczytaliśmy pierwszy rozdział książki „Gaming na Giełdzie” Pawła Sugalskiego. Oto jak będzie wyglądać książka

Udostępnij

Paweł Sugalski, zarządzający Rockbridge Gier i Innowacji, udostępnił pierwszy rozdział książki „Gaming na giełdzie”. Na początku skupił się na… hossie wiedźmińskiej i historii CD PROJEKT.

„Gaming na giełdzie” ma być pierwszą książką na rynku, która skupi się na branży gier obecnej na warszawskim parkiecie. Jak wiadomo, na GPW mamy najwięcej notowanych spółek z tego segmentu, przebijając tym samym giełdę z Tokio. Paweł Sugalski, który na co dzień zarządza Rockbridge Gier i Innowacji, podjął się tego zadania i przygotowuje książkę o polskich spółkach gamingowych. Wszystkie osoby, które zapisały się na newsletter, właśnie otrzymały pierwszy rozdział książki.

Początek książki skupia się oczywiście na największej spółce z branży, czyli CD PROJEKT. Rozdział zatytułowany „Wielka hossa wiedźmińska” przedstawia historię warszawskiej spółki oraz samej sagi wiedźmińskiej. Nie zabrakło odniesień do zagranicznych tytułów, których sprzedaż jest porównywana do chociażby Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games. Co więcej, premiery kolejnych gier o Geralcie z Rivii wpływały na aktualną sytuację innych spółek gamingowych notowanych na warszawskim parkiecie.
 

Zobacz także: Paweł Sugalski napisze książkę o tym jak inwestować w spółki gamingowe, czyli „Gaming na giełdzie – jak zagrać w inwestowanie?”

Gaming na giełdzie oczami Pawła Sugalskiego

Ostatni boom w branży gier miał miejsce w 2020 roku, kiedy wybuchła pandemia. Ze względu na lockdown, na rynku pojawiło się wielu nowych graczy, a na tym trendzie korzystały oczywiście spółki gamingowe. Dzięki temu również na warszawskiej giełdzie mogliśmy obserwować hossę, jednak po premierze Cyberpunka nastąpił marazm. Widać to po kursach akcji, nieudanych debiutach czy emisjach akcji. 

O gamingu na giełdzie opowie teraz Paweł Sugalski z Rockbridge Gier i Innowacji. Przygotowuje on książkę, która przedstawi historię najważniejszych spółek z tej branży w Polsce. Wiemy, że pojawią się rozdziały na temat już wspomnianego CD PROJEKT, 11 bit studios, PCF Group, Creepy Jar, Bloober Team, PlayWay oraz spółkach zależnych grupy. Mimo nieobecności na rynku kapitałowym, nie należy również zapominać o Techlandzie, który jest jednym z 3 polskich producentów największych gier typu AAA.

Książka „Gaming na giełdzie” nie będzie tylko historią spółek. Paweł Sugalski zamierza również przedstawić w pigułce najważniejsze informacje, które powinien wiedzieć inwestor interesujący się akcjami spółek z branży gier. Pojawią się najważniejsze pojęcia rynku kapitałowego, analiza rekomendacji, krótka sprzedaż, czyli mówiąc w skrócie warsztat inwestora.

Osoby, które zapisały się na newsletter tytułu, w tym tygodniu otrzymały pierwszy rozdział książki, który został w całości poświęcony spółce CD PROJEKT. „Wielka hossa wiedźmińska” to nie tylko historia sagi gier, ale również szczegółowa analiza jak poszczególna część Wiedźmina wpływała na rynek gier, notowania innych spółek giełdowych. Autor nie zapomniał oczywiście o Cyberpunku, jednak na ten tytuł zamierza poświęcić oddzielny rozdział, w którym dokona analizy niepowodzenia premiery.

Wszyscy zainteresowani mogą zapisać się na newsletter i przeczytać pierwszy rozdział TUTAJ

Zobacz także: Gamescom 2021 startuje w tym tygodniu. Które polskie spółki przygotowują się do targów

Udostępnij