Przejdź do treści

udostępnij:

Kategorie

Obowiązkowa pozycja dla inwestorów w spółki z branży gier wraca z odświeżoną wersją. Książka „Gaming na giełdzie” doczekała się drugiego wydania

Udostępnij

Uznawany za eksperta w swojej dziedzinie, zarządzający funduszami Paweł Sugalski wraca z odświeżoną wersją drugiego wydania książki "Gaming na giełdzie". Jeden z pionierów wyspecjalizowanego inwestowania w spółki z sektora gier wśród inwestorów instytucjonalnych w Polsce przybliża historię najważniejszych giełdowych deweloperów gier oraz objaśnia kluczowe wskaźniki przydatne w analizie spółek z tego sektora.

Co więcej, nowe wydanie zostało uzupełnione o wartościowy rozdział dotyczący dalszych losów omawianych producentów gier, m.in. CD Projektu czy CI Games. Nie zabrakło też prognoz na najbliższe miesiące.

Zobacz także: Inwestowanie w producentów gier i sektor gamingowy oczami profesjonalnego inwestora - Paweł Sugalski - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Nie tylko inwestorzy znajdą wartość

Książka „Gaming na giełdzie” jest pozycją niezbędną dla każdego, kto myśli o inwestowaniu w giełdowe spółki tworzące gry. Paweł Sugalski, pomysłodawca pierwszego w Polsce funduszu poświęconego sektorowi gier, w przeszłości zarządzający m.in. Rockbridge TFI, obecnie związany z AgioFunds TFI, rozkłada na czynniki najważniejsze rodzime spółki z branży, opowiadając m.in. historię powstania takich gigantów jak CD Projekt, CI Games czy 11 bit studios.
 

book+ebook


"Sektor gier komputerowych dostarczył w 2023 r. wielu emocji, niestety głównie negatywnych. Książka gaming na giełdzie skrupulatnie opisuje losy najważniejszych polskich deweloperów gier poza nie giełdowym Techlandem. Publikacja skierowana jest zarówno do inwestorów jak i graczy zainteresowanych historią sektora gamingowego. Drugie wydanie aktualizuje wydarzenia ostatnich kwartałów w formie epilogu oraz skupia się na nadchodzących wyzwaniach w branży gamingowej" mówi autor "Gamingu na giełdzie" Paweł Sugalski.

Jednocześnie lektura pełna jest ciekawostek dotyczących założycieli, co czyni ją tytułem nie tylko dla zapalonych giełdowych inwestorów, ale po prostu osób chcących zgłębić wiedzę o branży. Nie zdradzając zbyt wiele, pewnie wielu czytelników zaskoczy informacja, że fundusze na rozwój pewnego studia jego prezes czerpał z … dystrybucji filmów dla dorosłych. Widać więc, że przy tworzeniu książki autor poświęcił naprawdę sporo czasu na zgłębienie poszczególnych i genezy powstania wielu spółek.

Analityczne spojrzenie

Poza wspomnianym aspektem, jak na zarządzającego funduszem przystało, „Gaming na giełdzie” zawiera wyjaśnienia podstawowych terminów związanych z inwestowaniem na giełdzie jak m.in. wskaźnik korelacji, hedging czy krótka sprzedaż. Co ważne, w tym wypadku również mamy do czynienia z szczególnym naciskiem na producentów gier, a po przeczytaniu książki czytelnik doskonale będzie obracał się w świecie analitycznych rekomendacji czy raportów wynikowych poszczególnych firm.
 

Paweł Sugalski, autor "Gamingu na giełdzie"

Paweł Sugalski 01-1


Drugie wydanie „Gamingu na giełdzie” zostało uzupełnione o rozdział opowiadający o losach największych spółek już po debiucie pierwszej odsłony w 2022 r. Nie brakuje również świeżego spojrzenia na aktualnie trudną sytuację wielu podmiotów z branży, które pojawiły się na giełdzie podczas tzw. pandemicznej hossy trwającej od 2020 r. Nie brakuje również prognoz na najbliższe miesiące.

Kolejna odsłona „Gamingu na giełdzie” już dostępna na stronie: gamingnagieldzie.pl. Strefa Inwestorów jest patronem medialnym książki "Gaming na giełdzie".

Zobacz także: Ta książka to niezbędnik każdego inwestora kupującego akcje producentów gier wideo. Recenzja „Gaming na giełdzie” Pawła Sugalskiego

Udostępnij