Develia dokona dużej transakcji do funduszu. Za około 70 mln euro sprzeda warszawski biurowiec Wola Retro
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
26 sty 2023, 13:25

Develia dokona dużej transakcji z funduszem. Za około 70 mln euro sprzeda warszawski biurowiec Wola Retro

Develia poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży biurowca Wola Retro w Warszawie do funduszu inwestycyjnego. Transakcja ma zostać sfinalizowana jeszcze w II kw. br.

Develia sprzeda warszawski biurowiec Wola Retro do funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Adventum Group. Cenę ustalono na blisko 70 mln euro, a do finalizacji transakcji ma dojść z końcem kwietnia tego roku. Informacja o transakcji mocno podniosła kurs spółki.

Kurs akcji Develia od początku 2022 roku

Develia

Zobacz także: „Skala całej przeceny na rynku nieruchomości nie powinna wynieść więcej niż 10%” – Wojciech Matysiak, zespół analiz nieruchomości PKO BP

Develia sprzedaje biurowiec do funduszu inwestycyjnego

Develia poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowy sprzedaży ze spółką WR Office, która należy do funduszu zarządzanego przez Adventum Group. Transakcja dotyczy biurowca Wola Retro w Warszawie, który oferuje 25 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Cena sprzedaży to niespełna 70 mln euro, czyli 328,6 mln zł. Finalizacja transakcji została przewidziana na koniec kwietnia 2023 r. Jak podaje spółka, ta transakcja to zbliżenie się do celu strategii ustalonej na lata 2021-25.

„Określona w umowie cena sprzedaży warszawskiego kompleksu biurowego w wysokości 69,8 mln euro zostanie skorygowana o wartość nierozliczonych zachęt i kontrybucji dla najemców oraz wartość kosztów powiązanych z ustaleniami wynikającymi due dilligence.” – czytamy w komunikacie spółki.

„Przedwstępna umowa sprzedaży biurowca Wola Retro przybliża nas do realizacji kolejnego istotnego celu, który wyznaczyliśmy sobie w strategii na lata 2021-2025. Kontynuujemy dezinwestycję portfela nieruchomości komercyjnych – aktualnie prowadzimy także zaawansowane negocjacje dotyczące sprzedaży Arkad Wrocławskich” – mówi Andrzej Oślizło, prezes Develii.

Środki pozyskane ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na spłatę kredytu powiązanego z projektem oraz dalszy rozwój sektora mieszkaniowego i PRS.

„Środki pozyskane ze sprzedaży biurowca Wola Retro przeznaczymy na spłatę kredytu związanego z projektem w kwocie 131,8 mln zł oraz dalszy rozwój w sektorach mieszkaniowym i PRS, które oferują większe zwroty z inwestycji. Jednocześnie jesteśmy otwarci na potencjalne okazje rynkowe i chcemy być przygotowani, by z nich skorzystać” – tłumaczy Paweł Ruszczak, wiceprezes Develii.

Zobacz także: Akcje deweloperów notowanych na GPW zaczynają odbijać. Cztery powody dlaczego sektor może już mieć najgorsze za sobą

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.