Ostatni moment aby zapisać się na obligacje Echo Investment
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
12 lut 2024, 08:30

Ostatni moment, aby zapisać się na obligacje Echo Investment. Oprocentowanie sięga 9,85%

Zbliża się koniec oferty obligacji Echo Investment. Do zapisów zachęca zarówno wartość oferty, jak i również oprocentowanie.

Jeden z większych polskich deweloperów prowadzi emisję obligacji, seria S warta jest 70 mln zł. Warto podkreślić, że na tę chwilę oprocentowanie kształtuje się na poziomie 9,85%. Zapisy można składać w konsorcjum dystrybucyjnym Michael / Ström Dom Maklerski do 13 lutego 2024 r.

Zobacz także: Echo Investment ruszył z emisją obligacji. Na ten moment oprocentowanie wynosi 9,85%

Zbliża się koniec zapisów na obligacje Echo

Tylko do 13 lutego potrwają zapisy na obligacje Echo Investment. Pierwsza tegoroczna emisja, serii S opiewa na 70 mln zł, na oprocentowanie składa się indeks WIBOR 6M powiększony o 4,0% marży. Wypłata odsetek ma następować co 6 miesięcy, z kolei termin wykupu przewidziany jest na 28 stycznia 2028 r.

Nominalna wartość jednej obligacji to 100 zł, jednak jej cena jest uzależniona od dnia dokonania zapisu.

cena_emisji_obligacji kopia

Źródło: https://michaelstrom.pl/

Co warto podkreślić, oferta powstała w ramach Programu Emisji ustanowionego na początku kwietnia 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny w czerwcu ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że obligacje dewelopera cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Ostatnia emisja, która miała miejsce w listopadzie minionego roku zakończyła sie28% redukcją, a inwestorzy zgłosili 69,6 mln zł popytu, na ofertę o wartości 50 mln zł. Zapisy złożyło 565 inwestorów. Obecnie na rynku Catalyst, gdzie mają trafić obligacje serii S, notowanych jest naście starszych serii.

Zobacz także: Obligacje skarbowe będą miały niższe oprocentowanie. Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w ofercie

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.