Cena emisyjna akcji spółki Selvita w publucznej emisji akcji ustalona na 38 zł
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
28 maj 2020, 17:58

Cena emisyjna akcji w ofercie publicznej Selvity ustalona na 38 zł

Selvita ustaliła cenę emisyjną akcji serii C oferowanych w bezprospektowej ofercie publicznej na 38 zł za jedną akcję. Do inwestorów instytucjonalnych trafi do 2,38 mln nowych akcji. Spółka pozyska w ten sposób około 90 mln zł na realizację nowej strategii na lata 2020-2023.

Rozwój organiczny wsparty przez przejęcia

Nowa strategia zakłada dalszy rozwój Grupy Kapitałowej Selvita poprzez wzrost organiczny wsparty akwizycjami. Dzięki realizacji strategii w 2023 roku Selvita planuje osiągnąć:

  • Przychody na poziomie powyżej 300 mln zł przy stabilnej marży EBITDA;
  • Kapitalizację Spółki na poziomie ponad 1 mld zł;
  • Solidne podstawy do dalszego wzrostu, aby w horyzoncie średnioterminowym osiągnąć pozycję w TOP 10 wśród przedklinicznych CRO (ang. contract research organisation) na świecie.

W sumie na realizację przyjętej strategii spółka planuje przeznaczyć ok. 325-375 mln zł. W ramach całej kwoty około 150-200 mln zł ma zostać przeznaczone na przeprowadzenie akwizycji, a około 135 mln zł na utworzenie Centrum Usług Laboratoryjnych. Na inwestycje odtworzeniowe oraz zakup wyposażenia niezbędnego do dalszego organicznego rozwoju działalności ma zostać przeznaczone około 40 mln zł.

Zobacz także: „Zakładamy, że do 2023 roku, Selvita przeznaczy na M&A między 150-200 milionów złotych” - relacja z czatu z zarządem spółki

Kurs akcji spółki Selvita najwyżej w historii

Akcje spółki Selvita są obecnie na najwyższym poziomie w historii. Od spin-offu działalności CRO w październiku 2019 roku notowania firmy wzrosły o 150%. Po zamknięciu notowań dzisiejszej sesji Selvita jest wyceniana na 687 mln zł.

Kurs akcji spółki Selvita - 12 miesięcy

Selvita (1)

W ramach oferty spółka emituje do 2,38 mln nowych akcji. Środki pozyskane z oferty publicznej Selvita przeznaczy przede wszystkim na akwizycje wybranych europejskich przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization).

– Cieszy nas, że przedstawione kilka tygodni temu plany rozwoju na kolejne lata zostały pozytywnie odebrane przez inwestorów. Bardzo duże zainteresowanie ofertą i cena emisyjna zgodna z naszymi oczekiwaniami są miarą reputacji jaką Selvita ma na rynku, a to jeszcze bardziej mobilizuje nas do dalszej pracy – komentuje Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz prezes zarządu Selvity.

Bezprospektowa oferta akcji serii C przewiduje prawo pierwszeństwa, którego realizacja pozwoli dotychczasowym akcjonariuszom spółki, będącym inwestorami kwalifikowanymi, na utrzymanie dotychczasowego udziału w akcjonariacie spółki.

Środki pozyskane w wyniku emisji nowych akcji zostaną przeznaczone na zwiększenie skali działalności spółki poprzez przejęcia mniejszych, europejskich CRO oraz zwiększenie własnej powierzchni badawczej.

Zobacz także: Biotechnologia kontra gaming na giełdzie - największe podobieństwa i różnice - Łukasz Kosiarski, Pekao Investment Banking

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.