Shoper rozpoczyna IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
18 cze 2021, 16:48

Shoper rozpoczyna IPO. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt spółki

W piątek, 18 czerwca, Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt Shoper, lidera na polskim rynku dostawców oprogramowania dla e-commerce w modelu SaaS. Spółka na dniach rozpocznie pierwszą ofertę publiczną i zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW.

Shoper jest właścicielem najpopularniejszej w Polsce platformy skierowaną do rynku e-commerce. Oferuje kompleksowy ekosystem wspierający firmy w prowadzeniu, zarządzaniu oraz rozwoju własnego sklepu on-line. Wspiera też klientów pod kątem marketingu, logistyki oraz dostarcza rozwiązania ułatwiające przyjmowanie i rozliczanie płatności przez Internet.

Spółka zamierza dalej umacniać pozycję rynkowego lidera oferującego oprogramowanie dla e-commerce w modelu SaaS, m.in. poprzez zwiększenie bazy użytkowników platformy Shoper oraz akwizycje i ekspansję zagraniczną.

„Chcemy w dalszym ciągu wykorzystywać wysoką skalowalność naszego modelu biznesowego i zwiększać bazę użytkowników korzystających z naszej platformy oraz oferowanych przez nas w modelu pay-as-you-grow usług dodatkowych. Rozważamy akwizycje mniejszych platform e-commerce, a także wyjście z naszą ofertą na inne kraje. Pierwszym krokiem był zakup aplikacji ErpBox, która umożliwia klientom Shoper m.in. integrację z platformami handlowymi, pozwalającymi na sprzedaż za granicą. W tym momencie przestaliśmy być Spółką, która działa wyłącznie na terytorium Polski – mówi Marcin Kuśmierz, prezes zarządu Shoper.

Zobacz także: Debiuty spółek z e-commerce zdominowały GPW. Czym się różnią, ile dały zarobić i jakie spółki z sektora planują IPO

Pierwsza oferta publiczna Shoper i debiut na GPW

Shoper planuje opublikowanie prospektu emisyjnego w poniedziałek, 21 czerwca. Wtedy też poznamy szczegóły oferty akcji, cenę maksymalną oraz terminy zapisów. Dotychczas spółka podała, że przedmiotem oferty będzie ok. 27% akcji istniejących, należących do obecnych akcjonariuszy.

„Zatwierdzenie Prospektu to bardzo pozytywna wiadomość, oznacza to, że w ciągu najbliższych dni rozpocznie się Oferta Publiczna Shoper. Budowana przez nas od 15 lat kompleksowa oferta dla e-sklepów pozwoliła nam objąć pozycję lidera na polskim rynku dostawców oprogramowania w modelu SaaS i stać się platformą pierwszego wyboru dla przedsiębiorców decydujących się na wejście do kanału online. Znajdujemy się w okresie dynamicznego wzrostu, mamy bogatą ofertę i świetnych ludzi na pokładzie, a polski rynek e-commerce ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, uważam, że to dobry moment aby dołączyć do grona spółek na warszawskiej GPW.” – dodaje Marcin Kuśmierz.

Spółka będzie ubiegać się o wejście na regulowany rynek GPW. Data debiutu nie została jeszcze określona, ale zwykle w przypadku dużych ofert skierowanych na parkiet główny, możemy spodziewać się pierwszych notowań w granicach 3-5 tygodni. Shoper może więc zadebiutować już w pierwszej połowie lipca.

Zobacz także: Shoper przygotowuje się do IPO. Debiut na GPW niebawem

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.