Murapol startuje z IPO. KNF zatwierdził prospekt emisyjny dewelopera
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
27 lis 2023, 17:32

Murapol startuje z IPO. KNF zatwierdził prospekt emisyjny dewelopera

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Murapolu, otwierając drogę do długo oczekiwanej oferty publicznej akcji dewelopera mieszkaniowego. Murapol zamierza zrealizować ofertę publiczną i zadebiutować na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Oferta skupi się wyłącznie akcjach już istniejących, bez emisji i pozyskania kapitału. Niektórzy członkowie zarządu i rady nadzorczej firmy wyrazili zainteresowanie nabyciem papierów wartościowych w ramach rozpoczynającej się oferty.

Grupa Murapol, jeden z czołowych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, działa na rynku od ponad 22 lat, specjalizując się w wieloetapowych projektach deweloperskich. Firma, rozwija się również w sektorze PRS, czyli budowy lokali na rzecz instytucjonalnego wynajmu.

„Od ponad 22 lat Grupa Murapol buduje nowoczesne mieszkania na polskim rynku, a dzięki osiąganym poziomom sprzedaży, przekazań oraz zasobom gruntów w aktywnym banku ziemi plasuje się w czołówce największych firm deweloperskich w kraju. Mam nadzieję, że inwestorzy oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zyskają ambitnego emitenta, o rozbudowanych kompetencjach w branży, godnego ich uwagi i zaufania” - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Grupy Murapol.

Zobacz także: Murapol wraca z planami IPO i znowu rozważa debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Oferta tylko akcji istniejących

W planowanej ofercie akcji Grupy Murapol, oferowane będą wyłącznie istniejące już papiery wartościowe, bez emisji nowych akcji. Tym samym, większościowy akcjonariusz, fundusz AEREF V PL Investment S.à r.l. należący do funduszy zarządzanych przez Ares, planuje sprzedać do 25% kapitału zakładowego spółki, z możliwością zwiększenia do 35% w zależności od popytu inwestorów.

Co istotne, zarząd spółki oraz niektórzy członkowie rady nadzorczej, w tym Maciej Dyjas i Nebil Şenman przez spółkę Hampont, wyrazili zainteresowanie nabyciem około 5% kapitału zakładowego Murapolu.

Oferta, nie przewidująca pozyskania dodatkowego finansowania dla spółki, ma na celu zwiększenie jej widoczności i dostępności na rynku kapitałowym, przy niezmienionym kapitale zakładowym. Skierowana będzie do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Prospekt emisyjny zostanie opublikowany prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni, o czym poinformuje spółka w osobnym komunikacie.

Zobacz także: 11 spółek, które mogą zadebiutować na giełdzie już w najbliższych kwartałach. Na rynku IPO zapowiada się ożywienie

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.