Cyberpunk 2077 numerem jeden na liście bestsellerów Steam. Sprzedaż nowej gry CD PROJEKT idzie rewelacyjnie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
27 paź 2020, 07:34

Cyberpunk 2077 numerem jeden na liście bestsellerów Steam i to miesiąc przed premierą. Preordery sprzedają się rewelacyjnie

Cyberpunk 2077 trafił na pierwsze miejsce globalnej listy bestsellerów Steam Top Sellers. Na blisko miesiąc przed premierą nowy tytuł CD PROJEKT sprzedaje się rewelacyjnie, a najlepsze dopiero przed nim.

Przedsprzedaż największego tytułu w historii CD PROJEKT idzie znakomicie. Ku naszemu zdziwieniu Cyberpunk na niemal miesiąc przed premierą wskoczył na 1 miejsce na liście globalnych bestsellerów Steama. Analitycy ankietowani przez PAP Biznes oszacowali ostatnio, że warszawska spółka do końca roku sprzeda ponad 21 mln sztuk gry.

„Biorąc pod uwagę, że CD PROJEKT do końca czerwca rozpoznaje w bilansie 190 mln zł z tytuły przyszłej sprzedaży Cyberpunka, według moich szacunków przekłada się to na sprzedaż około 1,5 mln sztuk gry na tamten moment. Jest to wysoki poziom sprzedaży na tle Wiedźmina III, który taką wartość przedsprzedaży miał w dniu premiery, a przed nami jeszcze intensyfikacja kampanii marketingowej, która będzie kluczowa dla poziomu sprzedaży zwłaszcza w ostatnich dniach przed premierą.” - komentuje Rafał Irzyński, analityk Strefy Inwestorów.

Zainteresowanie nową grą CD PROJEKT jest wielokrotnie większe niż Wiedźminem 3. Przypomnijmy, że na tydzień przed premierą tytułu w 2015 roku warszawska firma gamingowa informowała, że w przedsprzedaży udało jej się sprzedać 1 mln sztuk gry, a w dniu premiery ta wartość wzrosła do 1,5 mln sztuk. Co więcej, Wiedźmin 3 w przedsprzedaży był oferowany z około 20% dyskontem, a na Cyberpunk 2077 gracze zapisują się w pełnej cenie.

Lista globalnych bestsellerów Steam w dniu 26.10.2020

Cyberpunk bestseller

Zobacz także: Zima na polskim rynku gier będzie naprawdę gorąca. Najważniejsze premiery są zaplanowane na ostatni kwartał 2020 roku

Przedsprzedaż Cyberpunka od 2019 roku

19 listopada to ważna data dla graczy oraz inwestorów. Wtedy będzie mieć premierę Cyberpunk 2077, który jest najbardziej wyczekiwaną grą w 2020 roku. Polska produkcja od wielu miesięcy okupuje 1 miejsce Global Top Wishlists platformy Steam, a teraz trafiła na listę bestsellerów. Przedsprzedaż tytułu rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku, podczas targów E3.

Podczas trwania targów E3 w 2019 roku Marcin Iwiński udzielił wywiadu Bloomberg TV. Już wtedy stwierdził, że „liczba pre-orderów na tym etapie jest większa niż w przypadku Wiedźmina III”. Od tamtego czasu sprzedaż cały czas rośnie, a na koniec czerwca 2020 roku w pozycji sprzedaż przyszłych okresów, gdzie CD PROJEKT księguje minimalne gwarancje sprzedaży ze strony dystrybutorów gry oraz przedsprzedaż produkcji na Steam i GOG, widniała kwota ponad 190 mln zł.

Zobacz także: Marcin Iwiński dla Bloomberg TV - jesteśmy bardzo zadowoleni z preorderów gry Cyberpunk 2077

Pomimo przesunięć premiery, gracze nie decydowali się na zwrot pre-orderów gry. Jak widać, coraz więcej decydowało się na ich zakup. Według konsensusu PAP Biznes, do końca roku CD PROJEKT może sprzedać ponad 21 mln kopii Cyberpunka. Premiera polskiego tytułu ma być porównywalna do takich gier jak GTA V oraz Red Dead Redemption II.

„Na podstawie publicznie dostępnych danych szacuję, że w kwartale premiery Red Dead Redemption 2 sprzedało się w ok. 21 mln egzemplarzy. To oznaczałoby wartość bardzo bliską konsensusu. Jeżeli chodzi o GTA V to tam po 42 dniach od debiutu sprzedaż wyniosła 29 mln kopii, co oznacza ok. 31 mln kopii w kwartale premiery. Są to dane sprzedażowe tylko na konsole. W przypadku obu gier nie mieliśmy dodatkowo do czynienia z efektem wejścia nowej generacji konsol, na czym powinien skorzystać CP 2077” - powiedział PAP Biznes Michał Wojciechowski z IPOPEMA Securities.

Warto zaznaczyć, że Read Dead Redemption II w dniu premiery nie był dostępny na PC. W przypadku Cyberpunk 2077 gra będzie dostępna na wszystkich możliwych platformach.  

CD PROJEKT kurs akcji od początku 2020 roku

CD PROJEKT (1)
 

Zobacz także: Analitycy szacują, że do końca roku sprzeda się 21,4 mln kopii "Cyberpunk 2077"

Konkurenci Cyberpunka

IV kwartał to gorący okres dla rynku gier. Nawet pandemia koronawirusa nie powinna wpłynąć negatywnie na sprzedaż największych tytułów, które ukażą się w tym czasie. W listopadzie, oprócz Cyberpunka, odbędą się jeszcze dwie, duże premiery. Mowa o Assassin’s Creed Valhalla, która zadebiutuje 10 listopada na PC, starych konsolach oraz nowym Xboxie. Druga gra, która może być zagrożeniem dla polskiego tytułu to Call of Duty Black Ops: Cold War.

„Są to gry o stosunkowo podobnym sposobie rozgrywki, będące kolejnymi odsłonami popularnych, uznanych serii. Ponadto są to tytuły skierowane do podobnego odbiorcy i mogą stanowić konkurencję dla Cyberpunka. Z drugiej jednak strony na korzyść Cyberpunka przemawiają bardzo mocny marketing z Keanu Reevesem w roli głównej oraz uznana już marka CD Projektu jako producenta i wydawcy” - ocenił dla PAP Biznes Maciej Kietliński, analityk Noble Securities.

Mimo mocnej konkurencji, gracze z całego świata z niecierpliwością oczekują premiery polskiego tytułu. CD PROJEKT w ostatnim czasie ani na chwilę nie pozwala zapomnieć o Cyberpunku, publikując nowe materiały czy ogłaszając kooperacje ze światowymi markami.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.