Sprzedaż Infection Free Zone pozytywnie zaskoczyła twórców tytułu. Wyzwanie stanowią oceny graczy z Chin
Inwestowanie w obligacje 2024 - pomóż w rozwoju Strefy Inwestorów: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat inwestowania... Kliknij tutaj, aby wypełnić ankietę
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
16 kwi 2024, 15:12

Sprzedaż Infection Free Zone pozytywnie zaskoczyła twórców tytułu. Wyzwanie stanowią oceny graczy z Chin

Mimo udanej sprzedaży, recenzje chińskich graczy są zdecydowanie poniżej oczekiwań, co Games Operators postara się zmienić dzięki licznym usprawnieniom.

Przypomnijmy, że 11 kwietnia na rynku zadebiutowała, w trybie wczesnego dostępu, strategiczna gra Infection Free Zone giełdowego wydawcy Games Oeprators. Choć dane dotyczące sprzedaży okazały się lepsze od oczekiwań, to inwestorzy rzucili się do wyprzedaży papierów spółki. Od momentu premiery gry notowania zjechały o około 25 proc., a głównym powodem są mieszane oceny gry na Steam, co może obniżać długoterminowy potencjał sprzedażowy tytułu.

Zobacz także: Games Operators podsumowuje pierwsze dni Infection Free Zone. Koszty produkcji zwrócone z nawiązką

Lepiej od prognoz

Zgodnie z niedzielnym raportem, sprzedaż produkcji po trzech dobach wyniosła ponad 175 tys. sztuk. Cenę egzemplarzu ustalono na 25 dolarów, ale aktualnie jest ona na 10-proc. przecenie.

„Pod względem sprzedaży premiera wypadła bardzo dobrze, lepiej od najbardziej optymistycznych prognoz. Oceny w USA i Europie na poziomie 78 proc. oceniam poprawnie. Recenzje chińskie są natomiast negatywnym zaskoczeniem - dużo poniżej oczekiwań. Nasz cel to ponad 80 proc. pozytywnych recenzji, a w wariancie minimum 80 proc. w USA i Europie i 70 proc. w Azji” mówi nam Jakub Ananicz, członek zarządu Games Operators.

Aktualnie na Steamdb 68,5 proc. spośród 4,5 tys. recenzji jest pozytywnych. Wśród tych negatywnych, wystawianych gównie przez chińskich graczy, dominuje aspekt zbyt wysokiego poziomu trudności rozgrywki. Co ciekawe, na to mogło wpłynąć zbyt realistyczne oddanie mapy świata.

Liczba graczy Infection Free Zone od momentu premiery

Liczba graczy IFZ

Źródło: Steamdb

„Poziom trudności zależy od wybranego miasta. Miasta chińskie są bardzo trudne ze względu na gęstą zabudowę, mało źródeł drewna oraz niewielką dostępność broni i amunicji. W Chinach posiadanie broni jest bardzo ograniczone. Tutaj realizm zaszkodził rozgrywce i zbyt mocno ją utrudnił. Podobieństwo do prologu czy zbyt mała ilość zawartości nie były bardzo częstym zarzutem. Większość graczy wie, że treści będą pojawiały się sukcesywnie, a sama formuła wczesnego dostępu (gdzie content jest mniejszy) była również na wyraźne życzenie społeczności” dodaje Ananicz.

Przedstawiciele zależnego studia Jutsu Games mają na bieżąco analizować zgłaszane przez graczy błędy. W poniedziałek pojawiły się już pierwsze poprawki i wiadomo, że będą kolejne.

„W pierwszej kolejności skupiamy się na zaadresowaniu najbardziej istotnych dla graczy kwestii, czyli naprawy bugów, save systemu i rebalansie gry. Do tej pory puściliśmy już trzy hotfixy, a zespół cały czas pracuje nad poprawkami. W drugiej kolejności będziemy zajmowali się rozbudową contentu” podsumowuje członek zarządu Games Operators.
 

Zobacz także: Akcje Games Operators mocno w dół, mimo że gracze są zadowoleni z premiery Infection Free Zone

Odwrót inwestorów

Infection Free Zone zdobyło dużą popularność, szczególnie w Chinach, o czym świadczyć mogą np. wczorajsze dane z tamtejszej platformy streamingowej Douyu. We wtorek gra jest także na 31 miejscu listy bestsellerów na platformie Steam. Przychody po 72 godzinach od premiery opiewały na 9,6 mln zł. Koszt produkcji i marketingu to 3,4 mln zł. Mimo podejmowanych przez studio działań, inwestorzy wyprzedają akcje, a od dnia premiery IFZ, notowania Games Operators spadły o około 25 proc.
 

Notowania Games Operators w ciągu ostatnich 12 miesięcy

GOP notowania (1)

Zobacz także: Premiera Infection Free Zone od Games Operators coraz bliżej. Udana sprzedaż gry w formule super early access poprawi jakość i usprawni rozgrywkę

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost