"Ostatnie kwartały przynoszą przyspieszenie wzrostu" - Zarząd Grupy Recykl | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Czaty
07 cze 2017, 10:49

"Ostatnie kwartały przynoszą przyspieszenie wzrostu" - Zarząd Grupy Recykl

Grupa Recykl to notowany na rynku NewConnect największy w Polsce podmiot prowadzący działalność w zakresie zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon. W 1q2017 r. zysk netto spółki wzrósł o 130 proc. do ponad 1 mln zł, a EBITDA do 2,7 mln zł (+34%). Spółka jednak nie zamierza na tym poprzestać. Prowadzi inwestycje w zakresie rozbudowy mocy produkcyjnych, pozyskuje nowe perspektywiczne źródła przychodów oraz rozwija ogólnopolską sieć zbiórki surowca. Nie wyklucza też akwizycji i wypłat dywidend. O tym wszystkim i nie tylko, będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim z jej Zarządem. Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 13 czerwca 2017 r. o godz.11:00.

 

Lider rynku zagospodarowania zużytych opon poprzez ich zbiórkę, odzysk i recykling

Zgodnie z polskim prawem, odzyskowi musi zostać poddane 75% opon (z tego 15% recyklingowi) które wprowadzane są rynek. Obowiązek odzysku został nałożony na importerów i producentów opon i może być realizowany samodzielnie lub przez podmioty trzecie. Grupa Recykl świadczy tego rodzaju usługi, a także wytwarza produkty z przerobu opon: paliwo alternatywne, granulat SBR i odzyskuje złom (kord) stalowy, będąc liderem na tym rynku, z udziałem pozyskiwania surowca na poziomie ponad 40%. Prowadzi także zbiórkę opon na zlecenie. Spółka z roku na rok się rozwija, co widać w jej wynikach finansowych.

Wykres 1. Wyniki finansowe Grupy Recykl.

Wykres 1. Wyniki finansowe Grupy Recykl

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Zapraszamy na czat inwestorski z Zarządem Grupy Recykl, Maciejem Jasiewiczem i Zbigniewem Fleszarem, w trakcie którego nasi goście chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania na temat rynku, na którym działa spółka, prowadzonych inwestycji, potencjalnych akwizycji oraz polityki dywidendowej.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 13 czerwca 2017 r. o godz. 11:00. Zapraszamy do zadawania pytań już teraz (możliwość zadawania pytań została już uruchomiona).

Kliknij tutaj,aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.