Wyniki finansowe Grupy KGHM za III kwartał 2022 roku – czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Andrzejem Kensbokiem
Obrazek użytkownika Czaty
28 lis 2022, 06:30

Wyniki finansowe Grupy KGHM za III kwartał 2022 roku – czat z Wiceprezesem Zarządu ds. Finansowych, Andrzejem Kensbokiem

KGHM Polska Miedź S.A. to światowy lider w wydobyciu i przetwórstwie cennych metali surowców naturalnych – miedzi oraz srebra. KGHM od wielu lat zajmuje wysoką pozycję w światowej czołówce największych producentów obu metali.

Kluczowa w strategii spółki jest również energia. Na początku miesiąca firma ogłosiła, że zakupi zieloną energię wraz z gwarancjami pochodzenia od firmy Projekt Solartechnik. Zostanie ona wytworzona w nowej elektrowni słonecznej Żuki w województwie wielkopolskim, a jej budowa już się rozpoczęła. Moc elektrowni, która produkować będzie energię elektryczną dla KGHM, wynosi 5,2 MW i składa się z blisko 10 tys. modułów fotowoltaicznych.

Na początku listopada br. Rada Nadzorcza KGHM wybrała nowego prezesa spółki. Został nim Tomasz Zdzikot, dotychczasowy wiceprezes ds. rozwoju. Tomasz Zdzikot jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów doktoranckich w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

O wynikach finansowych KGHM za III kwartał 2022 roku oraz aktualnej sytuacji na rynku surowców będzie można porozmawiać na czacie inwestorskim, który odbędzie się w poniedziałek, 28 listopada 2022 r. o godz. 12:00. W spotkaniu spółkę będzie reprezentować Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych, Andrzej Kensbok.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek, 28 listopada 2022 r. o godz. 12:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.