Czat inwestorski NEUCA - Wyniki finansowe za I kwartał 2024 roku
Obrazek użytkownika Czaty
24 maj 2024, 11:10

Wyniki finansowe Grupy NEUCA za I kwartał 2024 r. - czat inwestorski z przedstawicielami spółki

Grupa NEUCA od ponad 30 lat działa w obszarze ochrony zdrowia, łącząc synergicznie potrzeby farmaceutów, producentów i pacjentów. Spółka jest liderem rynku hurtowej dystrybucji farmaceutyków w kraju. Grupa buduje ekosystem zdrowotny Świat Zdrowia oraz globalnie rozwija obszar badań klinicznych. Ponadto NEUCA jest doświadczonym producentem leków i preparatów aptecznych. Kluczowymi partnerami dla Grupy są niezależni aptekarze, których NEUCA wspiera w codziennym prowadzeniu aptek, dostarczając narzędzi do budowania konkurencyjności i rentowności.

NEUCA zaprasza na czat inwestorski poświęcony wynikom finansowym Grupy za I kwartał 2024 roku, które zostaną opublikowane 23 maja. 2023 rok NEUCA zamknęła wzrostem sprzedaży i zysków. Przychody osiągnęły 11,8 mld zł, co oznacza wzrost o 5,2% rok do roku. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 16%, zysk EBITDA wyniósł niemal 380 mln zł (+11%), a zysk netto blisko 160 mln zł (+7%).

NEUCA regularnie, tj. od kilkunastu lat dzieli się zyskiem z akcjonariuszami, rokrocznie zwiększając dywidendę na akcję o 10-15 proc. W 2024 roku Zarząd NEUCA S.A. rekomendował wypłatę dywidendy w wys. 14,5 zł (ok. 64,8 mln zł), tj. o 11,5% wyższą niż w 2023 roku (13 zł).

Grupa stale utrzymuje wysoką wartość wskaźnika polecalności Net Promoter Score. NEUCA od wielu lat prowadzi także w niezależnym rankingu satysfakcji klienta prowadzonym przez Monitor Apteczny, we wszystkich kategoriach, uzyskując istotną przewagę nad największymi i wygrywając ze średnimi i małymi hurtowniami na rynku. Zaufanie do Grupy ma wpływ na rosnącą liczbę uczestników programów partnerskich. Różnorodność oferty handlowej oraz najwyższy poziom serwisu i wsparcia pozwalają uczestnikom programów skutecznie rozwijać swoją działalność na wymagającym rynku.

NEUCA spogląda na rok 2024 z optymizmem, bazując m.in. na prognozowanej dynamice wzrostu rynku dystrybucji leków na poziomie 6%. Pełne korzyści z zwiększenia urzędowej marży hurtowej na leki refundowane z 5% na 6% od 1 listopada 2023 roku będą w pełni widoczne w wynikach finansowych pierwszego kwartału 2024 roku.

O wynikach za I kwartał 2024 roku oraz dalszych perspektywach rozwoju Grupy NEUCA będzie można porozmawiać podczas czatu inwestorskiego, który odbędzie się w piątek, 24 maja 2024 roku. Grupę będą reprezentować:

  • Piotr Sucharski, Prezes Zarządu,
  • Grzegorz Dzik, Wiceprezes Zarządu,
  • Julita Czyżewska, Wiceprezes Zarządu,
  • Tomasz Dąbrowski, Prezes Zarządu Humaneva.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 24 maja 2024 r. o godz. 10:00. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.