Walne zgromadzenie Berkshire Hathaway już za 2 tygodnie. Autorzy książki „Śladami Warrena Buffetta” ponownie lecą do Omaha
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
13 kwi 2022, 10:03

Walne zgromadzenie Berkshire Hathaway już za 2 tygodnie. Autorzy książki „Śladami Warrena Buffetta” ponownie lecą do Omaha

Przemysław Gerschmann oraz Tomasz Jaroszek, autorzy książki „Śladami Warrena Buffetta”, po raz kolejny wezmą udział w walnym zgromadzeniu Berkshire Hathaway.

Autorzy książki otrzymali ponownie zaproszenie na walne zgromadzenie spółki Berkshire Hathaway, należącej do Warrena Buffeta. Coroczne spotkanie odbywa się w rodzinnym mieście słynnego inwestora, w miejscowości Omaha, w stanie Nebraska. Po dwóch latach przerwy ze względu na pandemię, po raz kolejny będą mogli wziąć udział w tym wydarzeniu, z którego inwestorzy czerpią wiedzę. Walne zgromadzenie odbędzie się w czasie, kiedy w Polsce trwa „weekend majówkowy”, a my postaramy się relacjonować dla was ten wyjazd.
 

Zobacz także: Warren Buffett w transie kupowania. Tym razem Berkshire Hathaway zainwestowało 4,2 mld USD w akcje HP

Polska relacja z walnego zgromadzenia Berkshire Hathaway po raz drugi

Obecnie Przemysław Gerschmann jest doradcą zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, a Tomasz Jaroszek prowadzi kanał na YouTube „Doradca.TV”. Wspólnie w 2018 roku wybrali się walne zgromadzenie wehikułu Warrena Buffetta, a następnie wszystkie swoje spostrzeżenia opisali szczegółowo w książce „Śladami Warrena Buffetta”. Powstała również grupa o tej samej nazwie na Facebooku, która liczy już ponad 20 tys. członków.

„Lubię podróżować. Przy okazji każdego wyjazdu staram się zawsze odwiedzać miejsca związane z rynkiem kapitałowym lub ważnymi dla giełdy spółkami. Uknułem nawet dedykowany do tego rodzaju wydarzeń hashtag #giełdowaturystyka. Fotka pod budynkiem lokalnej giełdy to już niemal klasyka. Jednym z największych marzeń z grona giełdowych eskapad był wyjazd do Omaha i udział w największym WZA na świecie. Lektura książki Śladami Warrena Buffetta pozwoliła mi te marzenie spełnić. Dzięki niej czuję jakbym wziął udział w walnym zgromadzeniu Berkshire Hathaway i poznał Warrena Buffetta osobiście” – napisał w recenzji książki Paweł Biedrzycki, redaktor naczelny Strefy Inwestorów.

Pierwsze walne zgromadzenie Berkshire Hathaway miało miejsce w 1981 roku i wzięło w nim udział zaledwie… 12 akcjonariuszy. W 2018 i 2019 roku liczyło już około 30 tys. akcjonariuszy. W kolejnych latach, ze względu na pandemię, wydarzenie odbywało się jedynie w formule online. Spotkanie jest oczywiście prowadzone przez samego Warrena Buffetta i jego wspólnika, Charliego Mungera. W maju br. władze Omaha, rodzinnego miasta inwestora, w którym odbywa się walne zgromadzenie, spodziewają się, że pojawi się aż 40 tys. akcjonariuszy.

Wydarzenie trwa kilka dni i co ciekawe, obowiązuje całkowity zakaz nagrywania wydarzenia. Przemysław Gerschmann oraz Tomasz Jaroszek mają w planach najpierw odwiedzić Chicago, a następnie przenieść się do stanu Nebraska. W tym roku, po kilkuletniej przerwie spodziewają się sporych zmian w prowadzeniu walnego zgromadzenia. Oczywiście polscy inwestorzy mogą liczyć na szczegółową relację z ich strony.
 

Zobacz także: Czuję jakbym wziął udział w walnym zgromadzeniu Berkshire Hathaway i poznał osobiście prezesa. Recenzja książki Śladami Warrena Buffetta

Najlepsza książka o strategii inwestowania Warrena Buffetta w sprzedaży

Udział w walnym zgromadzeniu pozwolił nie tylko na napisanie książki „Śladami Warrena Buffetta”, ale również na założenie wydawnictwa Milion Kroków. Jeszcze do 11 kwietnia trwała przedsprzedaż kolejnej książki opowiadającej o Buffecie, jednak skupiającej się bardziej na kwestiach inwestycyjnych niż na samym życiorysie Wyroczni z Omaha. W tym roku planowane jest jeszcze wydanie jednego tytułu, może się to odbyć w drugiej połowie roku.

Oferowana przez wydawnictwo Milion Kroków nowa książka „Na sposób Warrena Buffetta” jest zdaniem naszego redaktora naczelnego najlepszą książką o strategii inwestowania Warrena Buffetta. Od 2014 roku można przeczytać na Strefie Inwestorów recenzję anglojęzycznej wersji książki.
 

Zobacz także: Najlepsza książka o strategii inwestowania Warrena Buffetta

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost